Ali Taran Biyografisi

Şu sıralar Yetenek Sizsiniz ile gündemde olan ve adından da sıkça söz ettiren Ali Taran çok uzun senedir aslında izelediğimiz en başarılı reklamlara imza atmış birisidir.

1952 yılında Lüleburgaz doğum olan Ali Taran, Güzel Sanatlar Fakültesini yarım bırakmıştır.1970 yılında başladığı reklamcılık hayatında Ali Taran bir çok başarıyı yakalamıştır. Türkiyenin en büyük reklamcısı olarak görülen Ali Taran çocukluğunda daha çok futbolcu olmayı istemiştir ama babasının isteği üzerine reklamcı olarak hayatına devam etmiştir.

Ali Taran çok disiplinli bir patrondur. İşinde çalışan herkesin bakımının bile düzgün olmasını ister. Saat 6 olduğu zaman herkesin ofisten ayrılıp paydos etmesini istermiş.

Kendisi şu sıralar televizyonda sadece juri olarak gözüksede siyasi partilere kadar bir çok ürünün reklamını yapmıştır.

Kanserli eşinden ayrıldıktan sonra herkesin ilgisini bir anda üstüne çeken Ali Taran bu konuda çok fazla tepki almıştır. Kanserli eşinden ayrıldıktan sonra kendisinden yaşça küçük ve güzel bir bayanla evlenen Ali Taran geçtiğimiz şu günlerde eşinden ayrılmak için şiddetli geçimsizlikten dolayı mahkemeye başvuru yapmıştır.

2 Comments

  1. ayşe 30 Haziran 2011
  2. tülay toraman-ANKARA 02 Temmuz 2011

Leave a Reply