Baş ağrısına bitkisel çözümler

Kişilerde çeşitli nedenler yüzünden baş ağrıları oluşur ve hemen bireyler kendilerini ağrı kesicinin yanında bulurlar ama bu baş ağrısı neden kaynaklanır, bitkisel bir çözümü var mıdır diye hiç araştırmazlar. Sadece her baş ağrısında bir ağrı kesici yutarlar.  Ama dikkat edelim ki ağrı kesiciler de zamanla bağımlı yapar ve baş ağrılarına çözümden çok tetikleyici bir neden olurlar.

Baş Ağrısı neden kaynaklanır?

Baş ağrısı bireyin sağlık durumunda göre çeşitli nedenler yüzünden kaynaklanabilir. Ama baş ağrısın bilinen en büyük nedeni kişinin beynindeki yorgunluk veya kişinin halsizlik veya belli başlı rahatsızlıklar nedeniyle baş ağrıları oluşur.

Baş ağrısının bitkisel çözümü var mıdır?

Baş ağrısı denilen şey kişinin sinüzit olduğunun da habercisi olabilir sık, sık baş ağrılarının en büyük nedeni ise zaten sinüzittir. Ve bu tür sinüzit gibi hastalıklardan kaynaklanan baş ağrılarında doktorunuza başvurmayı unutmayın ve kesinlikle bilinçsiz bir hap vb şeyleri yutmayın.

Ama bireyde baş ağrısı bazı zamanlar arada yorgunluk, halsizlik gibi nedenlerden gliyorsa gidip hemen kap yutmak yerine bir ıhlamur çayı veya benzeri limon suyu içmeliyiz.

Baş ağrısını gideren bitkiler;

  • Anason tohumları
  • Ihlamur çayı
  • Limon suyu
  • Nane çayı

Sonuç olarak yukarıdaki bitkisel besinler ile baş ağrılarınıza bir an olsun sağlıklı bir şekilde müdahale edebilirsiniz.

Leave a Reply