Bedelli Askerlik Çıktımı ?

Bedelli askerlik bir çok kişinin istediği bir o kadar kişininde istemediği bir olay…Bedelli askerlik dediğimiz şey devlete yardım amacıyla belirli bir ücret ödeyerek vatandaşlık görevlerinden bir tanesi olan askerlik görevini çok kısa bir süre içerisinde yapmaktır.

Normal askerlik süresi 15 ay iken bedelli askerlik sayesinde sadece bir ay gibi bir süre askerlik yapmak bir çok kişi için kulağa hoş gelebiliyor ama bu durumun gerçekleşmesi için elinizi cebinize atmanız bir araba parası kadar para harcamanız gerekiyor.

Para veremeyecek durumdaki kişiler ise bedelli askerliğe pek sıcak bakmıyorlar.Askerliğini herkesin eşit şartlarda yapmasını istiyorlar.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin askere olan ihtiyacı için bedelli askerliğin olmayacağını söylediler.Askerliğinizi kısa veya uzun dönem yapmak zorundasınız.

Bir bakıma bence bedelli askerlik olsa çok güzel olurdu.Hayatının çeyreğini okuyan sonrada zar zor iş bulan birisi tam herşeyi rayına oturttum derken birde bakıyor askerlik çağı geliyor.Üniversite mezunları her ne kadar kısa dönem askerlik yapsada normal kişilerle onlarında askerlik süresi eşit tutulacak diye haberlerde dinledim.

Leave a Reply