Bedri Baykam Bıçaklandı

Karstaki İnsanlık Heykelinin kaldırmasını protesto eden bir toplantıdan sonra ressam Bedri Baykam 30 yaşlarında birisi tarafından güpedündüz yol ortasında bıçaklandı.

Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezindenki toplantıdan çıktıktan sonra otoparkta saldırı gerçekleşti. Hem Bedri Baykam hemde asistanı karnından ölümcül yaralar alarak saldırıya uğradı. Şuan hastanede yoğun bakımda olan Bedri Baykam hayati tehlikesinin büyük bir oranda azaldığını ve kontrol için yoğun bakımda tuttuklarını doktorları belirttiler.

Bıçaklandım Hastaneye Götürün Diye Bağıran Bedri Baykam’a Yardım Etmek İstemediler

Olayın hemen arkasından bıçaklandım yardım edin, hastaneye gidicem diye bağıran Bedri Baykam’a çevresinde bulunduğu araçlardan yardım eden çıkmadı. Bir arabanın kapısını açmaya çalışan Bedri Baykam’a sonunda yoldan geçen bir ticari taksi hastaneye götürdü.

Bedri Baykam’ı Bıçaklayan Saldırgan Polise Teslim Oldu

Akşama doğru Bedri Baykam’ı bıçaklayan 30lu yaşlardaki saldırgan bir polis merkezine giderek suçunu itiraf etti ve teslim oldu. Olayı gerçekleştirme sebebinin ise Bedri Baykam’ın kendisine küfür ettiğinden dolayı olduğunu söyledi. Her ne kadar inandırıcı gelmesede bu ifade bir çok kişi olayın bir komplo olabileceğini yönünde düşünüyor.

Bedri Baykam’ın bıçaklanması birçok kişinin kafasında soru işaretleri oluşturdu. Sizce bu olayın perde arkasında kimler var ?

Leave a Reply