Burun Estetiği Nedir, Hangi Süreçlerden Geçer ?

Burun vucüdumuzun bir insan bize baktığı zaman ilk gördüğü yerlerinden bir tanesidir, dolayısıyla birçok insan ilk izlenimi karşısındaki insanın yüzüne bakıp verdiğinden dolayı burunda burada çok önemli bir rol oynamaktadır. Burnunda problem olan insanlar karşısındaki insanın kendisine bakarken olumsuz olarak düşüğündüğünü zanneder. Kendine olan güveninde eksilme olur ve burnunu saklamaya kadar bir çok yola başvuru yapabilir.

Burun insanların görünümden öte sağlık bakımından da çok önemli organlarından bir tanesidir. Orada oluşacak nefes alma problemleri burunla bağlantılı bir çok organada zarar verecek, belkide bir süre yatakta kalmamızı sağlayacaktır, belkide ciddi problemlere yol açacaktır.

Burunda oluşan görünüm problemleriyle genelde buna takiben sağlık sorunlarıda baş gösterir. Mesala burnunda görünüm sorunu olan bir çok kişide burnundan nefes alırken zorlanır, konuşurken kendilerini zorlar ve strese girerler. Bundan dolayı çoğu zaman karşısındaki kişiye tam olarak kendini ifade edememek ve çoğu zamanda agresif bir tavır sergilerler.

Burun estetiği olmak istiyorsanız kendinize bolca zaman ayırmalısınız çünkü ameliyat olduktan sonra çok sonra bile burnunuzdaki problemler devam edecektir. Burun estetiğinde belkide bir sene boyunca halen burnunuzla ilgili problemler yaşamaya devam edeceksiniz.

Burun estetiği ameliyatı olmadan önce çok iyi düşünmelisiniz çünkü hem zaman hemde belkide geri dönülemez bir değişim yaşacağınız için buna mutlaka hazır olmalısınız. Ameliyat kararı vermeden önce mutlaka birkaç doktorla görüşerek bu konu hakkında yeterince bilgi sahibi olup, kulaktan dolma bilgilerden uzak tamamen bu konu hakkında uzman kişilerden bilgi almaya dikkat ediniz.

Estetik olmaya karar zaman herşeyin ameliyattan sonra biteceğinizi düşünürsünüz ama ameliyattan sonra aslında herşey başlıyor diyebiliriz. Ameliyattan çıktıktan sonra belirli bir süre kendinize gelmekte zorlanabilirsiniz narkozdan dolayı ve sonrasında ise yavaş yavaş kendinize gelebilirsiniz. Önünüzü görmekte biraz zorlanırsınız çünkü burnunuzu komple sarmışlardır. Hastaneden ayrıldıktan sonra düzenli olarak kontrollere gitmek zorundasınız.

Hastaneden ayrıldıktan sonra ilk günler nefes burnunuzdan neredeyse hiç alamazsınız. Biraz ağrınız ve burnunuzdan sümük gibi akan bir kan gelir. Genelde bu kan sizi çoğu zaman sinir eder. Yürürken de burnunuzda ağrı hissedebilirsiniz. 1 ay gibi süre geçtiği zaman yavaş yavaş kendinizi toparlamaya başlarsınız. Yüzünüzdeki ameliyattan oluşan morluklar gitmeye ve sargılarınızda yavaş yavaş belkide komple gitmiştir.

Bu süreçten sonra gene kontrollere gittikten sonra burnunuz belkide ameliyattan sonra bile çok daha kötü bir halde olacaktır. Merak etmeyin çünkü belirli bir zaman geçtikten sonra burnunuzdaki şişlik gitmeye ve burnunuz yavaş yavaş şekil almaya başlayacaktır. Belkide en çok dikkat etmeniz gereken şey burnunuz olacaktır çünkü en ufak bir darbede canınızı oldukça fazla yakacatır…

Sağlıklı yaşamlar…

Leave a Reply