Call of Duty Black Ops 2 Ön İnceleme

Call of Duty serisinin 9. oyunu ve en muhteşem oyunlarından birisi olarak gözüken Black Ops 2’nin çıkmasına az bir zaman kaldı. Genelde günümüz savaşları ve geçmişteki savaşları konu alan Call Of Duty serisi bu seferde çokta uzak olmayan geleceği 2025’i konu alıyor.

Fragmanını izlediğimiz ve konusuna baktığımızda zaman çok yüksek teknolojik savaş aletlerini aktif olarak kullanıldığını gördüğümüz Black Ops 2 ‘de çok heyecanlı anlar bizleri bekliyor olacak gibi gözüküyor. 2025’te geçen Black Ops’ta bu sefer klasik soğuk savaş (Rus-ABD savaşı) yerine ABD-Çin kendilerini korumak için üretmiş olduğu insansız teknolojik aletlerini düşmanların eline geçmesi konusu bir köşeye atılan insanların savaşta makinalara karşı verdiği mücadeleyi izleyeceğiz.

Konuyu biraz okuduktan sonra Terminatör filmini anımsıyoruz. Terminatör filminde de insanlar gibi düşünen makinalarla insanların savaşını izlemiştik ama bu oyunda halen insanların kontrolünde olan insansız savaş teknolojisi araçların süper güçteki devletlere karşı kullanılmasını izlicez.

Strike Force ile Call Of Duty Diğer Serilerinden Farklı

Strike Force ile Call Of Duty diğer serilerinden farklı olarak bu sefer karşımıza çıkıyor. Strike Force ile oyunun en sıcak anlarında insansız hava araçlarını kullanmak yada başka görevler karşımıza çıkacak ve senaryoya dahil olarak aldığımız sorumlulukları yerine getireceğiz.

2025’te geçen Black Ops 2 tamamen teknolojiye yönelik bir savaşı anlatıyor. Devletlerin bir teknolojik aleti çıkartmadan önce onu reklamlarda ve filmlerde gösterip halkı alıştırdığını düşünürsek bu oyunda da gözüken birçok savaş aletinin şuan var olduğunu düşünebiliriz.

Özet olarak dört gözle beklediğim Call Of Duty Black Ops 2 13.11.12 tarihinde çıkıyor.

Leave a Reply