Cep telefonu videosu yapma

Eğer telefonunuz mp4, mpeg, divx gibi formatlar desteklemiyorsa sizin için büyük bir zorluk demektir ama bunun üstesinden gelmek o kadarda zor değil.

Sizde benim gibi telefonunda film,  video, klip izlemeyi seviyorsanız telefonunuzda her türlü video formatını destekliyor ise bu sefer yine büyük bir sorun ile karşı karşıyasınız demektir.Çünkü o bu sefer boyut büyüdüğü için şarkı ve videolarınz için yer küçülüyor ve hafıza kartınız bir süre sonra doluyor.

Hafıza kartınızın dolmasını önlemek için videonuzun kalitesini düşürücez.Bunun için bize bir dönüşütücü (converter) lazım.Neden avi formatlarını 3gp formatına dönüştüreceğim diyorsanız; 3gp’ye çevirdiğiniz dosyaların boyutu düşer ve eksi olarakda görüntü kalitesi düşer.Ben piyasada sıkça dolaşan  ücretli ve ücretsiz convertarlardan bolca bulunmaktadır.Tavsiye olarak kolay ve ücretli bir program söyliyeceğim.Programın kısıtlamalı olarak kullanmak istemiyorsanız 40 $ ınızı gözden çıkartmanız gerekiyor.

Total Video Converter ile bütün formatları bir birine çevirebilirsiniz.Basit bir arayüze sahip ve sürükle bırak tekniği ilede  oldukça kolaylık sağlıyor.Eğer ki ben bu programa para vermem diyorsanız ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.Bunun içinde  videolarınızın üzerine program kendi logosunu ekliyor. Total Video Converter’ı indirmek için

Programı indirdikten sonra  kurulumunu yapınız ve kolaylık olması açısından alt kısımında varsayılan çevirilen videoların olduğu klasörü kendize göre düzenleyin.İstediğiniz bir video dosyasını üzerine sürükleyin ve bırakın daha sonra çıkan pencereden 3gp formatını seçip ilerleyiniz ve convert now butonuna tıklayınız.İsterseniz bu işlemi toplu videolar içinde uygulayabilirsiniz.

Herşey bittikten sonra videonuzu telefonunuza USB veya bluetooth aracılığı telefonunuza yollayın ve izleyin.Hepsi bu kadar!

Leave a Reply