Cryptload – Rapidshare dosyalarını beklemeden indirin

Bugünlerde tanışıp kullanmaya başladığım bir programdan bahsedeceğim sizlere. Programın adı CryptLoad. Amacı ise programı anlatıyor zaten

Malumunuz Rapidshare‘de premium üyeliğiniz olmadığında, tam bir işkenceye dönüşüyor.Bir dosyayı indirene kadar, sinirleriniz geriliyor. 40 bölümden oluşan bir eğitim seti yada 50 bölümlük bir oyun indirdiğinizi düşünürsek, çıldırmamak elde mi! Ya birilerinden premium üyelik arıyorsunuz, ya da tekrar download için sürenin geçmesini bekliyorsunuz.

Aslında son dikkat ettiğim üzere bu süre azalmış biraz. Her neyse.
Programı kurup, rapidshare linkini oraya kopyaladığınızda, direk indiriyorsunuz. Modem resetlemeye gerek kalmıyor, enteresan bir teknik de o aslında, modem resetleme.

Bu modem resetleme yönteminin kolayı var. Admin bilir, macro falan dedi de anlamadım 🙂 neyse. İşte bu programla, modem resetlemeden, bağlantınız kopmadan indiriyorsunuz.

Programı indiriyorsunuz, inince rar halinden çıkarın. Klasör olacak. Onu açın, içinde modem router ve cryptload yazacak, ikisini de açın. Açılması biraz sürebilir sabırsızlanmayın, indireceksiniz rahat olun 🙂

Programı açtıktan sora rasgele bi yere ctrl+v basın. Ufak bi yer çıkacak, dizin yazan yerden indirdiğinizde gözükmesini istediğiniz yeri seçin, tamam diyin. Zaten dile göre ayarlanıyor program. Yüklemesiz nesiz. İnternet bağlantınız olması yeterli.

Eksileri: indirme biraz yavaş, çünkü rapide başka sunucudan ulaşıyor, böylece free yazısına tıklamıyorsunuz, bilmem kaç seconds beklemiyorsunuz, direk iniyor.

Ekstrası:Kendisi iniyor, siz dosyayı yapıştırdıktan sonra programı simge durumuna getirin o halleder.

programı kendi web sitesinden indirin: http://cryptload.info/download

2 Comments

  1. Aytuğ Yeşilyurt 22 Haziran 2009
  2. Ali FATSALI 31 Temmuz 2009

Leave a Reply