Dalmaçyalı Köpekler

Çocuklarınız için köpek alıyorsanız kesinlikle bu ırkı seçmelisiniz.Bu köpekler aynı çocuklar gibi bakım isterler ve cana çok fazlasıyla yakındırlar.Kötü alışkanlıkları yok gibidir ve oyun oynamayı çok fazla severler.


Dalmaçyalı köpeklerinin  çok eski dönemlerde izlerinin bulunduğu söylenmektedir.Bu dönemlere ait pek bir bilgi olmasada bu köpekler ortaçağda yaptıkları ile adlarını duyurmuşlardır.Dalmaçyalılar ortaçağda savaşda insanlara yardım etmiş ve itfaicilerle birlikte yangın söndürme işine girişmişlerdir. Bu çağlarda ün yapan bu köpekler 101 Dalmaçyalı Filmi ile adını duyurmuştur ki bende orada duymuştum: ) İlk olarak kitapda okumuştum sonra çizgi film sonrada sinema…Film gerçekden güzel olmuştu ama ben hikayesini daha fazla sevmiştim.

Dalmaçyalıların üzerinde kahverengi ve siyah tonlarıda benekler bulunur.Bu benekler köpek doğduğu zaman yoktur, ilk doğdukları an bembeyazlardır ve sonradan çıkarlar benekleri.Bu köpeklerin depolama alanları biraz fazladır.Ona bir fincan kahve verirseniz o bunu hiç unutmaz 40 yıl boyunca.Kilo olarak 25 kg’a kadar çıkabilmektedirler.Erkekleri dişilere göre biraz daha iridir.

Ayrıca Dalmaçyalılar kediler gibi fare yakalamayı severler, atlarla araları çok iyidir, çok ince ruhlu bir yapıya sahiptirler.Aldığınız zaman ona hiç şekilde kötü davranmamanız gerekiyor yoksa size fena küser ve bu hareketinizi unutmaz.Almadan önce bunları göz önünde bulundurun.

Tavsiyem bekçi köpeği olarak beslemeyin  çünkü bunların vahşi bir yanları yok.Av köpeği olarak kullanılabilir.Kendiniz yada çocuğunuz için alabilirsiniz yani anlıyacağınız süs köpeği…

Sizin bu köpek ırkı hakkındaki düşünceleriniz  ve paylaşmak istediklerinizi yorum kısımından bize iletebilirsiniz.

Satılık ilanlarınızı yorum kısımından verebilirsiniz.

Leave a Reply