Depresyona Karşı Oyun Yaptılar !

Gelişen teknoloji ile çağımızın en büyük problemleri haline gelen depresyon ile ilgili Yeni Zelanda da yer alan Auckland Üniversitesindekiler oyun yaptılar !

Gerçekte oynayanların daha fazla asosyal hale getirdiği, bununla beraberde de karamsarlık aynı zamanda da fazla pc başında kalmaktan dolayı sağlık sorunlarınıda beraberinde getirdiği oyunları artık insanları depresyondan kurtarması ilginç gözüküyor. Online ve normal oyun bağımlısı kişilere baktığımız zaman genelde sürekli oyun oynamayıp zihninde oyundan başka birşey bulunmayan kişilerden oluşuyor. Genelde ABD yapımı ve Avrupa yapımı oyunlar insanları asosyal yaparken demekki Yeni Zelanda da bulunan profesörler bu durumdan sıkılmışlar.

Auckland Üniversitesinde geliştirilen bu oyunda sizi depresyondan kurtaracak şeyler ise size olumusuz düşünceleri temsil eden karanlık adı verilen şeyleri yapmak… Oyun tarzda ilerliyor ve yedi adımdan oluşuyur. Bu bölümlerin için ejdarhaların size sorduğu sorular ve sizin vereceğiniz cevaplarda var.

Bu oyun aynı zamanda İngiliz Tıp Dergisinde de gösterilmiş ve oyunu oynayan kişilerden %44’ü 3. haftanın sonunda depresyondan büyük oranda kurtulduğu söyleniyor.

Leave a Reply