Domuz Gribi Aşısı

Domuz gribi ile ölümler devam ederken, domuz gribi aşısı hakkında da konular gündeme geliyor…Genç grubuna girecek kişilerin aşı olması gerekiyor diye herkeze dayatmış durumdalar ve vatandaş ise ne Aşıyapacağına karar vermek için kulaktan dolma bilgiler ile hareket ediyor.

Domuz gribi aşısı zararlımı sorusunu arayan ve bu sorunun cevabını aldıkları zamanda yine kararsız kalıyorlar çünkü çelişkili cevaplar alıyorlar.Bir tarafta aşı gereklidir derlerken diğer tarafta kanıtlarıyla ve aşının zararlarından nasibini almış kişileri göstererek aşı zararlıdır eğer virüs mutasyona uğrarsa hiçbir işe yaramaz diyorlar.

Aşının zararlarını bu kadar söylerlerken Başbakan, Milli Eğitim Bakanı aşı yaptırmayınca herkez aşının zararlı olduğu yönünde düşünmeye başladı.Aşı olmamalarının nedenlerini ise aşı olacak yaş grubunda olmadıkları için aşı yaptırmadıklarını söylemişlerdi.

Aşıdan önce domuz gribinin sürecek olan etkisi tartışılıyor.Bazı internet sitelerinde domuz gribinden ölme riskinin yataktan düşüp ölmekten daha az risk taşıdığını yazıyorlardı.Bunu domuz gribinin istatistikleri ile belirlemişler.

Domuz gribinden değilde domuz gribinin panzeri gibi gözüken aşıdan gidicez gibi duruyor, aşı kanser yapıyormuş ve kanserli hayvansal hücreleri aşıda kullanıyorlarmış.Bu arada Desiree Jennings adlı 25 yaşındaki genç kız domuz gribi aşısı yüzünden yürüme yeteneğini kaybetmiş.

Aşının bilinen yan etkileri arasında miğde bulanması, aşı yapılan yerde kızarıklık, baş ve eklem ağrısı, mide bulantısı, terleme, ve titreme gibi şeyler var.Bunların dışında beyninizde bile hasara yol açabiliyor bu aşı…

Domuz gribi için önlem alırken yapmanız gereken şeylerden bir taneside domuz gribi aşısından uzak durmak gibi gözüküyor.

Domuz gribi aşısı hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısımından gönderebilirsiniz.

One Response

  1. sssssssss 26 Aralık 2009

Leave a Reply