Dünyanın En Büyük Faresi

Bir çoğumuz farelerden nefret ediyor ve nefret ettiğimiz kadarda onlardan korkuyoruzdur.Fareler insanların artıkları ile geçinen ve birçok insanın(kadınların) korkulu rüyası olarak yaşamını devam ettiriyor.

Fareler konusunda sıkıntı çeken insanları korkutacak bu konuda kemirgenlerin en büyüğünü göstericez. 🙂 113 kg kadar ağırlığa ulaşan farelerin babası olan Hydrochoerus hydrochaeris yani kısaca Kapibara bilim-kurgu filminden fırlamış gibi bir canlıdır.

Kapibara hem suda hemde karada yaşamaktadırlar.Kemirgenlerin en büyükleridir.Evinizdeki oturma grubunu ve yatak odanızı büyük bir iştahla yerken onu hayal edebilirsiniz…Evinize giren bir Kapibarayı eczaneden aldığınız ilaçlarla değilde polis çağırarak öldürebileceğinizide düşünebilirsiniz 🙂

Kapibaraların anavatanı Güney dadır.Burada onları koyun gibi etrafta dolanırken yada sağda solda gezerken görebilirsiniz.Kapibaraların boyları 160 cm ve kiloları ise ortlama olarak 66 kg civarındadır.Kiloları bakımından biraz daha yukarıya çıkabilirler.Misal beslediğiniz bir Kapibara 100 kilonun üstüne bile çıkabilir.

Dünyanın en büyük fareleri olan Kapibaralar hakkındaki düşüncelerinizi bekliyoruz.

2 Comments

  1. sosyosoyutsal 21 Mart 2012
  2. sosyosoyutsal 21 Mart 2012

Leave a Reply