E-Okul Veli Bilgilendirme

Ben okula giderken ki o zamanlar çok önce değildi işte o zamanlarda öğretmenlerin en büyük dertlerinden bir tanesi bir veli geldiği zaman öğrencinin devamsızlık durumunu , notlarını öğrenmesiydi.O sıralar öğretmenler bize teknolojinin acayip gelişeceğini ve bu gelişmenin sonucunda bilim kurgu filmlrindeki gibi şeylerin gerçek olacağını söyliyorlardı.Hatta bir tanesinin hayali tebeşirlerden kurtulmaktı ve onun bu hayali gerçekleştide çünkü dokunmatik ekranlar falan filan bir çok şey çıktı hatta bu okulara girdi.

Ben hep okula giderken öğretmenlerin bana verdiği sözlü notlarını merak ederdim çünkü sınavlardan ne kadar yüksek alsam bile notumu çoğu hocanın düşürdüğünü biliyordum ve sözlü notumu ilginçtir her seferinde sorduğumda bana verdiği cevap ben onu senin davranışlarına göre veriyorumdu.

Neyse zaman geldi çattı ve bir süre sonra bu e-okul denilen şey pisayafaa çıktı.Bu e-okul sayesinde öğrenciler notlarını, sözlülerini bile sonra devamsızlık bilgileri gibi okulla ile ilgili herşeyi öğrenebiliryorlar.Bunu yapmaları bana biraz geç gibi gelmiş olsada bu eninde sonunda olması güzel bir şey.

Özellikle çalışan veliler hep işleri oldukları için okula gidememekten şikayet ediyorlar.Bu şikayet son bulacağa benziyor bu sistem sayesinde ama çocuğunuzun durumunu öğrenmek için öğretmeni bile birebir olarak görüşün çünkü sadece notlar ile çocuğunuzun durumunu belirlemeye çalışmayın.

E-okula ulaşmak bir tıktan ibaret.Buraya tıklayın ve açılan sayfadan t.c kimlik numarasını ve öğrenci numarasını girin.Hepsi bu kadar!

Paylasonline.com eğitim hayatınızda başarılar diler !

Leave a Reply