Ehliyet Fiyatları Ne kadar ?

Ne zamandan beri ehliyet almayı düşünüyorum fakat kursa gitmek sonrasında da bir sürü yere ehliyet için para vermek vs gibi işler insanı yoracak gibi gözüküyor.

B sınıfı ehliyerlere kursa vereceğiniz ücret 300 tl civarlarında  ve trafiğe vereceğiniz ücrette 295 TL.Sınav harcıda 80 Tl yani anlıyacağınız gözden 1 milyar küsür parayı ehliyet almak için çıkartmak zorundasınız.

Motorsiklet kullanıcam ehliyet almak istiyorsanız o zamanda gözünüzden 600 tl gibi bir rakam çıkıyorsunuz.Kurslar motor için 150-200 tl ücret talep ediyorlar.Diğerleride sağda solda gidiyor.

Ben otobüsçüyüm otobüs kullanıcam bu yüzden ehliyet istiyorum fikiri kafanızda varsa ozamanda ehliyete verecek fazla paranız ve doğal olarakta bu ehliyeti almak istiyorsanız paranızda vardır.E sınıfı otobüs için kurs ücretleri 450 tlli rakamlaran başlıyor ve kursun standartlarına göre yükseliyor.Trafiğe ise 450 tl veriyorsunuz ve arada para vereceğiniz bir sürü yer çıkıyor.Anlıyacağınız 1,5 milyara yakın birşeyi gözünüzden çıkartın. C, E, D ehliyet fiyatlarıda bu civarlarda geziniyor.

Yani anlıyacağınız ehliyet istiyorsanız bir köşede 1000 TL gibi bir rakam bulundurmak zorundasınız.

Leave a Reply