Facebook Uygulama Davetlerini ve Oyun İsteklerini Engellemek

Facebook uygulama davetlerini ve oyun isteklerini engellemek, Facebook kullanıcıların en rahatsız oldukları konulardan biride, uygulama davetleri ve oyun istekleri olmaktadır. Arkadaşlarınız tarafından sürekli  uygulama ve oyun istekleri bildirimleri sizin canınızı oldukça sıkacaktır.

Facebook uygulama davetlerini ve oyun isteklerini engellemek, uygulama ve oyun geliştiriciler kendi ürünlerini  daha çok kullanıcıya sunmak için uygulamayı ve oyunu kullanıcılar üzeriden size davet şekilde göndermektedir. Arkadaşınız uygulamayı kullanmaya başladığı zaman sistem otomatik olarak size davet göndermektedir bundan dolayı istemediğiniz uygulamalar ve oyun davetleri sizlere bildirim şekilde gelmektedir. Bu can sıkıcı olaydan kurtulmak için facebook gizlilik ayarları sayesinden kurtulmak mümkündür. Facebook kullanıcının gizliliği konusunda oldukça hassas davranması etik bir durum olarak değerlendirmekteyiz.

Uygulama ve Oyun davetlerini engellemek  sanıldığı kadar zor bir işlem değildir, bir kaç işlem sayesinde size gelen istemediğiniz davetleri engelleyebilirsiniz.  İlk olarak yapmanız gereken profilinizi sağ üst kısmında bulunan ayar ikonu bulunmaktadır üzerine gelip mausunuzun sol klik tuşuna tıklayarak açılan sayfada gizlilik ayarlarına tıklayınız, açılan gizlilik ayarlarında sol kısımında bir menü olmaktadır buradan “Engelleme” seçeneğine tıklayınız. Karşınıza Engellemeleri Yönet başlığı altında bir bölüm çıkacaktır. Tüm işlemleri burada gerçekleştireceğiz,  alt kısımdan “gizlilik ” resmin de görüldüğü uygulamaları engelle formunu bulunmaktadır, ben sizin için örnek olarak bir kaç uygulama engelledim, burada yapmanız gereken engellemek istediğiniz uygulama ve oyunlarının isimlerini bu forma girmeniz olacaktır.
gizlilikk

Sonuç olarak Facebook uygulama davetlerini ve oyun isteklerini engellemek işini öğrendik, sizi devamlı rahatsız eden oyun ve uygulamalarından kurtulduk. Son olarak engellenen uygulama ve oyunlar ne olacak, uygulamaları size yine uygulama ve oyun istekleri gönderecektir fakat sistem size gelen davetleri güncellemeyeceğinden size bildirim şekilde sunulmayacaktır. Sizin son olarak eğer uygulamaları ve oyunları kullanıyorsanız abonelikten çıkarak tamam anlamıyla kurtulmuş olacaksınız. Facebook uygulama davetlerini ve oyun isteklerini engellemek işi hakkındaki sorunlarınızı yorum kısımından gönderebilirsiniz.

Leave a Reply