Facebook Zaman Tünelinden Çıkma

Bundan birkaç ay önce beta olarak çıkan ve Facebook.com sitesinin anasayfasında bir video ile gösterilen zaman tünelinin tanıtım videosu başlarda çok ilgi çekmişti ve sonrasında da hemen facebook belirli bir zaman önce zaman tüneline geçeceğini söylemişti. Birçok kişiye ilk başta sıcak gelsede bazılarıda bu olaya pek ısınamamıştı. Zaman tünelinin beta olduğu zamanlarda uygulama geliştiricileri için bunu kullanıma sunmuştu ama isteyen bu uygulamayı silerek zaman tünelinden çıkabiliyordu.
Facebookta zaman tüneli yaygınlaşmaya başladığı zaman herkesin profilinde yeni görünümü dene seçeneği yer aldı. Bu yeni görünümü dene seçeneğine tıkladığınız zaman facebook profiliniz zaman tüneline geçmiş oluyordu hatta sadece profillerde değil sayfalarda da çıkmıştı. İsteyen kişiler birkaç yöntemle profillerini zaman tünelinden çıkartarak eski haline çevirebiliyordu.

Şuan bilinen bütün yöntemlerin haricinde hiçbir şekilde facebookta zaman tünelinden çıkma işlemini gerçekleştiremiyorsunuz çünkü facebook yeni görünümüne geçtiği için artık eskiye dönüş yapacaklarını sanmıyorum ve durumda bunu gösteriyor.

Zaman tünelinden şuan bilinen sebeblerden dolayı çıkılamaması birçok kişiyi facebooktan soğutmuş durumda… Sürekli facebook kullanan bağımlı kişilerde bu durumdan pek hoşnut gibi gözükmesede olayı zaman bırakarak zaman tüneline alışmayı seçiyorlar.

Bunun haricinde tarayıcı eklentileri ile profilinizi eski halinde görebiliyorsunuz ama bu kadar sağlıklı bilinmez çünkü bu durumda sadece profiliniz size eski halinde gözüküyor. Bir başka bilgisayardan baktığınız zaman profilinizin halen tünelinde olduğunu görürsünüz.

Leave a Reply