Gebelikte Hamileyken Seyahat Etmek

İnsanlar hayatlarının belirli bölümlerinde bazen istemeden de olsa zorunlu olarak seyahat etmek zorunda kalıyorlar. Turistlik, iş amaçlı ve daha bir çok yönü olan seyahat etmek bazen çantamızı alıp çıkacak kadar basit bir olay değildir.
Hamile yani gebe bayanlar seyahat etmeden önce birkaç kez düşünüp taşınmak zorundalar.
Hamile yani gebeyken seyahat etmek basit bir olay gibi gözüksede bu kişinin durumuna göre risk taşıyabilmekte ve kişiyi oldukça fazla zorlu durumlara sokabilmektedir. Gebelik durumundayken kanama, sancılar kişiyi zor durumlara seyahat sırasında bırakabilir.
Hamile bayanlar için tavsiye edilen seyahat etme dönemi gebeliğin ilk dönemlerindedir. İlk dönemlerde sancılar diğer göstergeler çok az olduğu için daha rahat bir seyahat etme etme şansını kişi yakalayacaktır. Bu süreçte hamileliğin 14. ve 28. haftası olarak belirtilmektedir.

Sakıncalı olan seyahat şekilleri ise ilerlemiş gebeliklerle ve kanamalı ve riskli gebeliklerdir. Bu tür durumlarda gebelikten sonra seyahat edilmesi çok daha mantıklı bir yol olarak gözükmektedir. Bu süreçlerde seyahat etmek hiçde beklenmeyen kötü sonuçlar meydana getirebilir.

Kulaktan dolma bilgilerden uzak kalıp herşeyden önce tam olarak durumunuzu göz önüne alın ve belkide en önemli olan mutlaka seyahat etmeden önce doktorunuza danışın detaylı bilgi almaya çalışın… Sadece kendi hayatınızı değil dünyaya yeni gelecek bir bireyinde hayatını düşünmek zorunda olduğunuzu unutmayın.

Leave a Reply