Google Chrome hakkında herşey

Google amcamızın son bombasından bahsedeceğim size. “Google Chrome”
Google, bir browser(tarayıcı) projesi içerisinde. Google altyapılı bir tarayıcı, kuşkusuz herkesin işine yarayacaktır.

Faydaları nelerdir?

En son nesilin ihtiyaçlarına göre düzenlendiği için, gayet hızlı ve google gears sayesinde, girdiğiniz sayfaları hatırladığı için hızınızı daha da artırıyor. Diğer tarayıcılarda olduğu gibi, yeni sekmede açma özelliği mevcut.

Bazı uygulamalar için kısayollar mevcut. Örneğin Gmail’e çok çabuk ulaşabiliyorsunuz. Çökme kontrolü olarak adlandırdıkları sistemle, bir sayfanızda hata bulunduğunda tarayıcınız tamamen çökmüyor. Sadece bulunduğunuz sekme zarar görüyor ve diğerlerini etkilemiyor.

Ziyaret ettiğiniz sayfaların Web geçmişinde görünmesini istemiyorsanız, yani hangi siteye girdiğinizden, diğer kullanıcıların haberi olmasın istiyorsanız bu da mümkün. Bunun için “gizli mod” adını verdikleri özelliği kullanabilirsiniz.

Google’dan bir sayfaya gittiğinizde “bu site bilgisayarınıza zarar verebilir” yazısına elbet denk gelmişsinizdir. İşte bu tarayıcı, bu taramayı her web sitesi için yapıyor. Herhangi bir yerden girdiğiniz siteler için de güvenlik taraması yapıyor ve site bilgisayarınıza zarar verebilir türden ise, sizi uyarıyor.

Chrome tarayıcısına geçtiğinizde, eski tarayıcınızdaki kayıtlı parolaları ve ayarları aktarmanız mümkün. Bunun dışında, bir dosya indirmek istediğinizde, indirme yöneticisi açılmıyor. Bunun yerine sayfanızın alt bölümünden dosya indirilişini takip ediyorsunuz.

Henüz beta olduğu için, sayacağımız, akla gelen-gelmeyen birçok özelliğiyle yayında olan bu yeni nesil tarayıcıyı www.google.com.tr/chrome adresinden indirebilirsiniz.

Şu anlık Windows Xp Service Pack 2 ve Windows Vista işletim sistemleri için kullanıma uygun bulunmaktadır. Deneyin, farklı olun.

Not: Ne yalan söyleyeyim ben Firefox’tan vazgeçemiyorum :)

3 Comments
  1. gempili 13 Mayıs 2009 Reply
  2. aylax 14 Mayıs 2009 Reply
  3. admin 15 Mayıs 2009 Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir