Google Translate Client – Google Çeviri Programı

Hepinizin bildiği üzere google bu yıl “Translate” projesine Türkçe dilini de dahil etti. Türkçe’den tüm dillere çevirinin mümkün olduğu translate için, birileri yine boş durmamış ve bu çalışmayı program haline getirmiş. Hem cümle çevirici, hem sözlük olarak kullanılıyor işte.

Benim beğendiğim ve kullandığım, çevirirken bazen hataları olsa da çok işime yarayan bu programı kullanırken, internete bağlı olmanız gerekiyor. Yani bildiğiniz “Google Translate” elinizin altında.

Aslında, gereksiz gibi de düşünebilirsiniz, ama işleri çok yoğun olan ve ingilizce çeviriler yapması gereken biri için bence gerekli bişey, siz ne derseniz diyin.

Programı aşağıda verdiğim adresten indirin. Yükleyin. Yükleme ilerlerken dil soracak, hangi dil esas çeviri dili olarak kullanılsın diye. Ben Türkçe dedim, çünkü daha çok Türkçeden ingilizceye çeviri yapıyorum.

Sonra ilerleyin kurulum bittikten sonra, program otomatik açılacak. Sağ altta, saatin üstündedir simgesi. Ona çift tıklarsınız açılır, internete bağlıysanız direk çeviriye başlarsınız. Neyin ne işe yaradığını resimde zaten anlattım. İlk başta tr-en yazan yere tıklarsanız dil değişimini yaparsınız.

Bana göre hiç de fasulyeden bir program değil. Ben memnunum beğenmeyen kullanmasın 🙂

One Response

  1. fred 21 Haziran 2009

Leave a Reply