Hayat Paylaşınca Güzel Turkcell

Turkcell bir süredir kullandığı sloganıyla yeni bir kampanya başlattı: Hayat Paylaşınca Güzel. Yeni projelerle bütçesini tanıtıma harcayarak insanlara paylaşmayı da sunarak ülke üzerinde etki bırakma bir nevi..

Turkcell Neler Yapıyor?

Turkcell, hayat paylaşınca güzel kampanyası kapsamında birkaç çalışma yaptı. Bunlardan biri billboardlar. Billboardlarda canım, bitanem, aşkım, canlarım şeklinde yazılar görmüşsünüzdür. Turkcell’in bir çalışması bu. Bunun fotoğrafını çekin, sevdiklerinize gönderin, ücreti ise Turkcell karşılasın. Sevdiklerinizle paylaşın, sevdiklerinizle yakınlaşın, iletişimi güçlendirin.

Turkcell’in bir diğer çalışması “hayat okuduğunu paylaşınca güzel”. Vapurlardakinde bizzat çalışmaktayım :) Bu kampanyanın amacı ise insanlara okuma alışkanlığı kazandırmak, okuduğunu başkalarıyla da paylaşmak. Hayat okuduğunu paylaşınca güzel kampanyası kapsamında da gazete dağıtıyoruz. Bildiğiniz gazete. Hürriyet, Sabah, HaberTürk, Milliyet, Posta, Zaman gibi gazeteleri hediye olarak dağıtan Turkcell, üzerlerine “hayat okuduğunu paylaşınca güzel, siz de insanlarla paylaşın” mesajı veren bir ibare olarak yapıştırılmış stickerlarıyla insanların paylaşım duygularını tetikliyor. Bu gazeteyi alan insan okuyor, götürdüğü yerde arkadaşı da okuyor, bıraktığı yerde bir başkası da okuyor. İnternet gazetesinden keyif alamayanlar, o kağıt kokusunu ve elde sayfa çevirmeyi bırakamayanlar için harika ve ücretsiz.

Turkcell Bundan Ne Kazanıyor?

Turkcell’in bundan birincil olarak ticari bir kazancı yok. Yani gazeteyi satmıyor, billboard’da çektiğiniz fotoğraf konusunda maddiyat istemiyor sizden. Bana kalırsa -ki bu benim şahsi görüşüm- tamamen sempati amaçlı. Sürekli bir şeylere zam geliyor, fiyatlar değişiyor. Turkcell de marka değerine karşı bir antipati oluşmasını önleyerek bunu sempatiye çevirmek amacıyla birtakım çalışmalar yapıyor. Ayrıca insanları güncel tutuyor, yani insanlar Turkcell’i takipte olmuş oluyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir