İmamın Ordusu Kitabı İnternete İndirilmeye Açıldı

Ahmet Şık tarafından yazılan ve henüz basılmadan daha taslak halindeyken toplatılan İmamın Ordusu kitabı çok büyük yankılar uyandırmıştı. Kitabın örgütsel döküman olarak kabul edilip polis tarafından toplatıldığı söylenmişti.

Wikileaks belgeleri gibi internette yayınlanacağını söyleyen kişiler kitabı Twitter üzerinden yayınladılar ve anında yüzlerce kişi tarafından bilgisayarına indirildi.

Savcılık tarafından daha basılmadan toplatılan İmamın Ordusunu kitabının içeriğini herkes merak ediyordu. Doğrusu bunu yapmaları kitap için çok büyük bir reklam oldu. İndirilmeye açıldıktan sonra savcılık tarafından inceleme başlatıldı.

İnternette Yayınlanan İmamın Ordusu Toplatılan Gerçek İmamın Ordusu Kitabımı ?

En büyük sorulardan bir taneside İmamın Ordusu kitabının gerçek kitap olmadığı sorusuydu.Aydın Engin tarafından daha önceden okunan kitap, internette dağıtılan kitapla aynı olduğunu söyledi.298 sayfa olan kitapda Ahmet Şık‘ın tutuklanırken söylediği Dokunan Yanar sözleri başlık olarak atılmış.

İmamın Ordusu Kitabını İndirenler Suç İşleyiş Sayılacak Mı ?

Habertürk’ün haberine göre İmamın Ordusu kitabını indirenler suç işlemiş sayılmayacaklar. Suç sayılabilecek unsur ise kitabı bilgisayarınıza indirdikten sonra başka kişiler ile paylaşıp kitabı dağıtmanız olacaktır.

İmamın Ordusu kitabı hakkındaki düşüncelerinizi mutlaka bekliyoruz…

Leave a Reply