İnternetten Yapılan Sigara ve Alkol Satışlarına Hapis Cezası!

İnternet üzerinden yurt dışından gelen, getirtilen piyasa değerinin altında sigara ve alkollü içecekler bulmak mümkün.. Peki ne kadar güvenli? İçlerinde sorunsuz tüketilebilen içecekler yada sigaralar olabilir.. Fakat internet üzerinden alınan mallara nasıl güvenebilirsiniz ki? Kimse zehirleme riskini gözardı edemez..

Bu şekilde internet sitesi üzerinden yapılan satışlar kanunen yasak. Kuralları ihlal edenler tespit edildikleri takdirde, 20.000 ile 100.000 arasında bir para cezasına çarptırılıyorlar. Bu tarz satışların önüne geçmek için yüksek bir miktar, fakat buna rağmen satışlar internet ortamında devam ediyor.. Adana milletvekilli Necdet Ünüvar’ın hazırladığı bir tasarıya göre de “1-3 yıllar arası hapis cezasına çarptırılsınlar ve 5-10.000 Tl arasında da para cezası kesilsin” maddesi yer alıyor.. Bu tarz satışları yapan internet siteleri de erişime engellenecek..

İnternet ortamındaki alkol ve sigara satışının bir farklı zararı da küçük çocukların özellikle lise ve ortaokul son sınıfların internet üzeinden kolayca alkole ulaşmasına ve kullanmasına sebeb olması.. İnternet sitelerindeki sigara, alkol satışlarının önüne geçmek için yeni tasarılar da gerekiyor.. Her birey ve kurum kendi üzerine düşeni yapmalıdır.

Yazımızı Okuduğunuz İçin Teşekkürler.. PayLasonLine.Com

Leave a Reply