İsrail, Türkiyeden Giden Yardım Gemilerine Saldırdı

Türkiyeninde aralarında bulunduğu birçok milletten yer alan Filistine giden insanı yardım gemisi dün sabah saatlerinde İsrailler tarafından önü kesilerek içinde birçok  sivil insan öldürülüp, birçoğunu  yaralı bırakıp, bazılarınıda tutukladılar.

İsrail yardım gemisinin gitmemesi konusunda Türkiyeye çağrı yapmış ve gelecekse sonuçlarına katlanırsınız demişti.Bunu dinlemeyenler ve insanı yardım etmek isteyenler bunlara kulak germedi ve yollarına devam ettiler fakat İsrail’in engeliyle karşılaştılar.

Kuşatma altında olan bir şehire yardım gemilerine yapılan bu saldırıyı bütün dünyadan tepki gördü.Türkiye ve İran sert tepkilerde bulundular.Özellikle İran İsrail’in yıkılmasında rol oynayacaklarını söylediler.

Birçok kişi bu olaya Türkiyeyenin savaş açmasını ve savaşla karşılık vermesini söyledi.Türkiye ise savaşın mümkün olmayacağını diplomatik olarak tepki vereceklerini söylediler.Uluslararası karasulada yapılan  Türk Bayrağı taşıyan gemiye yapılan bu hareket bir savaş sebebi olarak görülüyor.

Türkiyede ve bütün dünyada İsraile karşı eylemler yapılıyor.Sivil halk İsrail karşıtı eylemlere devam ederken İsraildekilerde bu saldırıyı onaylıyorlar.

Bundan sonra sizce neler olacak ?

Leave a Reply