İstanbul Trafiğini Mobese Kameralarında İzleyin

Hepimiz biliyoruzki İstanbul’da trafik her zaman berbat.Trafik bir sıkıştımı alıyor başını gidiyor sonrasında kazalar, kavgalar, ambülans sesleriydi vss eve gidene kadar insan bintürlü yoldan geçiyor.

Büyükşehir belediyesinin sağladığı olanakla trafiği 3 dk öncesine ait 3 resimle takip edebiliyorsunuz.Canlı yayın olsaydı ve daha akıcı bir görüntü olsaydı çok daha iyi olurdu.Film çekmek daha basit olurdu diye düşünüyorum 🙂

Bu kameralar sadece trafik için değil güvenlik amaçlı olarak polisler tarafından da kullanıyor.İlk çıktığı zaman büyük bir tepki vardı bu kameralara çünkü özel yaşamı ihlal ettiğini bir çok kişi düşünüyordu.Şimdi Taksimde bunların daha gelişmişini kullanıyorlar.Haberlerde gördüğüme göre aranan kişileri gözünden ve surat yapısından kamera tanıyormuş.

Mobese kamerlarını kız kulesini, boğaz gibi yerleri görmek içinde kullanabilirsiniz farklı bir şehirde iseniz oradan özleminizi giderebilirsiniz.

Evinizin yakınında böyle bir kamera varsa el sallayın ve 3 dk sonra gelip evde kendinizi izleyin

İstanbul’u http://tkm.ibb.gov.tr/yolDurumu/Kameralar.aspx adresinden izleyebilirsiniz.

Açılan sayfadan haritada bulanan kameralara tıklayarak istediğiniz yeri izleyebilirsiniz.Büyüteç simgesine tıklayarak daha büyük halde izleyebilirsiniz.

Leave a Reply