Japonlar Dumansız Sigara Yaptılar

Sigaranın dumanından dolayı ve verdiği zararlardan yasaklanmasının ardından kafasını çalıştıran Japonlar dumansız sigara yaptılar.

Dumansız sigara ile kapalı ortamda sigara içme yasağına çözüm bulduklarını belirten japonlar ayrıca bu sigaranın sadece içen kişiye zarar verdiğinide söylediler yani birisi sigara içiyorsa siz pasif içici olmayacakmışınız.

Sigara ile özdeşleşen duman olmadan sigara içenlerin pek zevk alacağını zannetmiyorum.Ülkemizde sigara ve dumanının özdeşleşmiş birşeydir.Bunun için şarkılar bile yapılmıştır.Mesala Şebnem Ferah’ın söylediği  sen sigara dumanımın altında yana yana kül oldun  şarkısı…Bu şarkının tam adını bilmediğim için hatırlama olsu diye şarkıdan bir kısımı yazdım…Herneyse bu şarkıdan başka bir sürü şarkı bulunuyor.

Ayrıca sigaraya yeni başlayan kişilerde sırf hava olsun diye dumanıyla oyunlar oynuyorlar ve kendilerini bu şekilde ifade edip topluma kabul ettirmeye çalışıyorlar : )

Japonların dumansız sigara yapması hakkında neler düşünüyorsunuz? Japonların  yaptığı dumansız sigaradan  ülkemize gelse içermisiniz ?

Leave a Reply