Kilo Vermek ve Alkol Kullanımı

Kilo vermeye çalışırken alkol tüketiminden kaçınılması kati suretle önerilir. Bu tavsiye temelde iki nedene dayanır. Birincisi alkol yüksek miktarda sağlıksız şeker ve kalori içerdiği gibi ikincisi, genelde kilo vermeye çalışırken tüketmemeniz gereken yiyecekleri tüketmenize de sebep olabilir.

Ancak yine de, bir gece kaçamağı yapmak istediğinizde, düşük şeker seviyesine sahip kırmızı şarabı, karbonhidrat yoğunluğuna sahip biraya yeğlemeniz yerinde bir seçim olacaktır.

Alkol genellikle yemekler, partiler veya davetler gibi sosyal ortamlarda tüketilen bir içecektir ve böylesi ortamlarda hiç bir zaman tek bardakta kalamaz sürekli devamını getirmek zorunda kalırsınız. Çünkü çevrenizdeki insanlar size daha fazla içmeniz için sürekli teklifte bulunacaklardır. Bu tür durumlarda yanınızda size hakim olacak ve ekstra kadehleri almanızı engelleyecek birilerinin bulunması diyetiniz açısından gayet sağlıklı olacaktır. Aksi takdirde her ekstra kadeh daha fazla kalori ve kanınızın içinde dolaşan daha fazla şeker demektir.

İlla içmek istiyorsanız, şarabı tercih etmeniz önerilir. Özellikle kırmızı şarap, beyaz şarap ve biraya nazaran daha az şeker oranına sahiptir. Sürekli yüksek miktarda bira tüketen kişilerin bira göbeğine sahip olduklarını biliriz. Bunun sebebi yüksek miktarda tüketmelerine rağmen vücutlarının biranın içerdiği kalorileri ve besinleri birden kullanamamasıdır.

Dikkatli olduğunu ve aşırıya kaçmadığınız müddetçe bir yandan kilo vermeye devam edebilir bir yandan da çok sık olmamak kaydıyla düşük miktarlarda alkol tüketebilirsiniz.

Leave a Reply