Kıvanç Tatlıtuğ Biyografi

Kıvanç Tatlıtuğ 27 Ekim 1983 – Adana doğumludur. 5 kardeştirler ve babasının rahatsızlanıp ciddi bir kalp ameliyatı geçirmesi üzerine 1997’de İstanbul’a gelmişlerdir.

Kıvanç Tatlıtuğ 2002 yılında Dünya’nın en iyi mankeni (Best Model Of The World) yarışmasını kazandı ve kızların kalbine taht kurdu. Hemen hemen herkes tarafından büyük ölçüde ilgi gören yakışıklı manken, 2005 yılında oyunculuğa da başladı.Oyunculuk ve mankenlik dışında profesyonel olarak basketbol hayatıda olmuştur.

2005 yılında “Gümüş” adlı dizide “Mehmet” karakterini canlandıran Tatlıtuğ, adından bir hayli söz ettirdi. Gümüş dizisi o kadar çok beğenildi ki, Arap ülkelerinde de yayınlandı ve zirve yaptı. Ülkemizde turizm faaliyetlerinin ilerlemesini sağlarken, Kıvanç Tatlıtuğ‘un oyunculuk kariyerinin de önünü açtı.

2006 yılında “Amerikalılar Karadenizde” filminin 2.sinde oynayan Kıvanç Tatlıtuğ, sinema alanında da başarılı oldu. “Menekşe ile Halil” adında 2007 yapımı bir dizide de oynayan Tatlıtuğ, iyi bir performans sergiledi fakat dizi uzun sürmedi.

Son olarak Aşk-ı Memnu dizisinde “Behlül” karakterini canlandıran Tatlıtuğ, bu dizideki karakteriyle herkes tarafından çok merak ediliyor. Kızların ilgi odağı haline gelen Tatlıtuğ bu dizide, başrol Adnan Ziyagil’in yiğeni rolünde.

Amcasının evinde yaşayan Behlül nişanlıdır, fakat amcasının karısını çok sevmektedir. Yasak bir ilişki yaşamakta ve sürekli git-geller yaşamaktadır. Bir yanda deliler gibi sevdiği “Bihter” diğer yanında bunu ona yapamayacağını düşündüğü ve çok sevdiği amcası.

Bu dizide gayet iyi bir performans sergileyen ve şu anda, 2002 Miss World yarışması birincisi olan, ünlü manken Azra Akın ile birlikteliği olan Kıvanç Tatlıtuğ hakkında sinema ve oyunculuk bilgisi için aşağıdaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

http://www.imdb.com/name/nm1833525/

One Response

  1. burcu 02 Temmuz 2009

Leave a Reply