Kulak Estetiği Ne Zaman Yaptırılmalıdır ?

Bir çok çocuk hatta yetişkin için çok büyük bir problem olan kepçe kulaklar, hem ruhsal hemde fiziksel olarak insanlarda çok büyük kalıcı psikolojik bozukluklar  bırakalabiliyor.

Burun estetiğinde 18 yaşının doldurulması gerekmektedir.Kulak estetiği yaptırmak için 18 yaşınızı beklemeniz gerekmemektedir..İnsanlarda kulak gelişimi çok erken yaşlarda bittiği için erken bir şekilde kulak estetiğinizi yaptırabilirsiniz.

Kepçe kulaklar her ne kadar fiziksel olarak insanın istemeyeği bir biçimde olabilir.Kepçe kulağa sahip olan insanlar normal kulaklı insanlara  oranla daha iyi işitirler.Kulak ne kadar büyük olursa dışarıdaki sesleri toparlar, bunu bizde yaparız örneğin uzaktan gelen bir sesi duymak için elimizi kulağımıza götürürüz.Bu şekilde elimizle sesi toplamaya çalışırız.

Çocuğunuza kulak estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız onun belirli bir olgunluktan geçtikten sonra  yaptırın, ameliyatlı kulaklarını ellemesi ve o şekilde kulaklarıyla dolaşma psikolojisini kaldırabilmesi gerekmektedir.Belkilde en önemli nokta  doktoruzla çok iyi şekilde konuşmanız, olayı kavramanız gerekiyor ve birden fazla doktordan ameliyatın yöntemi, süreçleri ve gelişimi hakkında fikir edinmenizi tavsiye ederiz.

Leave a Reply