Kulak Estetiği Yaşı Ne Zaman Yaptırılmalıdır ?

Kepçe kulak 2000’li yılların öncesinde çocuklar arasında duyduğumuz oldukça sık duyulan hatta bazı arkadaşlara bizzat söylenen bir lakapdır. Kulakların biraz büyük olmasından dolayı kaynaklanan bu kusur eskiye oranla günümüzde çocukların ilkokula başlamadan hemen öncesinde halledilebiliyor.

Kulak estetiği diğer estetik ameliyatlara göre çok daha erken yaşlarda yapılabiliyor. Örneğin burun ameliyatı ve lazer ameliyatı gözler için 18’i beklemek hatta bazen biraz daha fazla beklemek gerekiyor ama kulak estetiği yaptırmak için 5-6 yaşlarına gelmeniz yeterli olabiliyor. Kulak estetiği yaşının 5-6 yaşlarında olmasının sebebi ise kulakların gelişimini bu yaşlarda tamamlamış olmasından kaynaklanıyor.

Kulakların gelişimini erken tamamlaması sorunu yüzünden de bazı anne-babalar çocuklarını kepçe kulak olduğunu hatta çocuk kepçe kulak olduğunu söyleyebilir. Kulak gelişimini erken tamamladığı için küçükken çocukları kepçe kulaklı gözükebilir.Bundan dolayıda çocuk kulaklarını saklamak için uzun saç, şapka vs türevinde şeyler kullanabilir.

Kulak ameliyatları farklı yöntemlerle ve tekniklerle uygulanıyor. Bu doktora bağlı ve hastaya bağlı olarak değişebiliyor.Kulak estetiği sorununa sahipseniz ilk önce bilgi toplayabilirsiniz. Sonra kesin sonuca varmak için mutlaka doktora gitmelisiz. Hatta birkaç doktordan birden bilgi almak sizler için fayda sağlayacaktır.

Leave a Reply