Maxime Chattam Biyografi

1976 Fransa doğumlu olan Maxime Chattam polisiye romanlar yazarak kendisine ait bir okuyucu kitlesi oluşturmuş ve başarılı romanlara imza atmıştır. Maxime Chattam’in sanatla olan ilgili lise yıllarındayken tiyatro dersi almasıyla başlamış. Kan ve vahşet dolu kitaplar yazan Maxime Chattam’in amacı hayalindeki roman kahramanlarını canlandırabilmekti. Liseyi bitirdikten sonra üniversitede ufak tefek rollerde kendisine yer verdiler.

Tiyatroya devam eden Maxime’in hayatının değiştiği yer tiyatro oyuncusu olan Pierre Hatet ile tanışmasıyla gerçekleşiyor. Pierre onun yazdığı hikayeleri görüp yazarlıkta ilerlemesi konusunda kendisine yardımcı oluyor. Pierre’in yönlendirmesinin ardından yazarlığa devam eden Maxime bundan sonra araştırma yaparak, bilgi toplayarak ilk kitabını yazıyor. 2 sene neredeyse araştırma yapan Maxime kitabını daha gerçekçi yazabilmek adına otopsilere bile giriyor. Ardından da ilk kitabı olan Kötü Ruh’u bitiriyor ve kitap dünya çapında çok büyük bir ilgi görüyor.

Maxime Chattam’a ait haberler, iletişim bilgileri için web sitesini ziyaret edebilirsiniz : www.maximechattam.com
Web sitesinin haricinde birde Facebook Fan Sayfasınada göz atabilirsiniz : http://www.facebook.com/pages/Maxime-Chattam-Officiel/139801692710571

Maxime Chattam ve romanları hakkında neler düşünüyorsunuz ?

Leave a Reply