Msn kırma ve Çalma Programı

Bu yazıda anlattıklarım basit gelebilir ama hiçbirşey bilmeyen arkadaşlarım için faydalı olduğunu düşünüyorum.

Msn hemen hemen herkezin kullandığı anlık olarak ileti gönderilen bir program.Son 3 senedir aşırı derecede moda oldu Türkiye’de.Dünyada en fazla kullananların arasında yer alıyoruz.Öyleki msn adresi artık bizde herkezin evinden bulunan telefon numarası gibi geliyor.

Msnde bizim günlük konuşmalarımız, kimlerle içdışlı olduğumuz hepsi vardır ve yaptığınız her hareket kaydolur! Şunu unutmayın ki internette veya bilgisayarınızda sildiğiniz bir dosya hiç bir zaman gerçekde silinmez.Msn adresi telefon numarası gibi demiştim hatta dahada ilerisi ….Yıllar önce hayal edilen görüntülü konuşma msn üzerinden yapılıyor.Bunun yanında dosya gönderme, sesli sohbet, yazışma…Ruh halinize göre istediğinizi yapabiliyorsunuz.Herneyse bunları söylememim sebebi msn adresini birine kaptırırsanız bütün kişisel bilgileriniz uçar demem.En azından myspaceden arkadaşlarınızı ve resimlerinizi, gönderdiğiniz yada aldığınız iletileri, msnden kişileriniz ile sohbet edip sizin hayatınızı kısa bir süre bile olsa kötü bir hale sokabilirler….

Neden  kişisel bilgilerimi neden çalsınlar sorusunu kendinize sormanıza gerek yok…Bu tartıştığınız birisi olabilir yada sizi yakından tanımak isteyen biriside olabilir mesala sapıklar…Sapıklar tvde gördükleriniz gibi illa cinsel tecavüz edicek diye birşey yok.

Sorun şuki insanların bilgilerini neden çalmak isteyen kişiler var ve bu yazıyı okuyorsunuz.Bilgisayarı sadece internete girmek, sohbet etmek isteyen kişilerin şifresini alarak nasıl bir ego tatmin ediyorsunuz ??

Msn adresi kırmak, patlatma diye birşey yok…Hacker görürseniz o sadece bir tane msn adresini değil microsoft’u hackler.

Sizlere msn kırma (hackeleme) yöntemlerini anlatim;

Aslında iş karşıdaki insanı kandırmakda yatar.İnsan bilmediği konularda kolay kandırıldığı içinde kolaycana şifresini alabilirsiniz. Bu şöyle olur,Mail adresinize bir yazı gelir.

Msn adres adresinizi güncellemek gerekiyor.Şifrenizi, gizli sorunuzu bize yazıp gönderiniz.Eğer şifrenizi yazmaz iseniz msn adresiniz 2 gün içerisinde iptal olucak ve bir daha msn adresi alamıyacaksınız…

Bu tür şeyler attırılabilir.Birde msn hackelemek isteyenleri oltaya getirirler….Oda şöyle olur :

Msn hackeleme yöntemi %100 çalışıyor.Yapmanız gereken aşağıdaki html dosyasını indirin ve ctrl+f yaparak kurban@hotmail.com’u bulun.Sonra oraya hackelemek istediğiniz msn adresini yazın ve kendi şifrenizi, msn adresini yazarak gönder butotuna tıklayın!

Bunlar en çok kullanılan yöntemler…Birde  genel olarak yayılan programcıların yaptıkları virüsler vardır.Bunlar ise size bulaşır sonradan sizin msn adresinizdeki kişilere…Bundan kurtulmanızın yolu ise tanımadığınız kişilerden dosya almamak ve durduk yere al yeni çektiğim resimler diye dosya yollayanları kabul etmemek.Diğer birşey ise aldığımız dosyaların uzantısının .exe ve .bat olmamasına dikkat etmek….Birisi ise resim diye bunu gönderiyorsa bu tür dosyaları açmayın arkadaşlar…

Diğer bir yol ise size blöf yapmalarıdır.Mesala

Ben Boğazici Üniversitesi Bölümünde bilgisayar bölümünü okuyorum.Beni çok sinirlendirdin.Şimdi sana virüs atıcam ve bilgisayarın bir daha açılmayacak şimdi sadece msn adresini ver bilgisayarına birşey yapmıycam !

Bir kere üniversitede programlama okuyan birisi var diyelim ve size kafayı takdı, haberiniz olmadan bilgisayarınıza girer ve ne var ne yok siler yada kafasına göre birşeyler yapar….Bu tür konuşmalarada inanmayın…

Gelelim diğer bir msn kırma yöntemine, saldırgan msn adresini kıracağı kurbanı belirler ve yeni bir msn adresi alır.Mesala tugba_455_liselki@hotmail.com gibi…Sonra sizinle arkadaşıymış gibi konuşmaya başlar, bir süre sonrada msn adresinizin şifresini ister, vermezseniz ahh püff yapar, naz yapar bir şekilde alır.Direk istemenin haricinde size dosya yollar kabul edersiniz açarsınız ve bommmm….

Son olarak anlatmak istediğim yöntemde size gönderilen linklere tıklayarak msn adresinizin çalınması.Msn adresine gelen mailleri açarken tanımadığınız kişilerden gelen mailleri silin…Size gelen aşk mesajlarını okumaya çalışmayın çünkü onlar size değil sizin şifrenize yazılmış aşk mesajlarıdır.Tanıdığınız kişilerden gelen linklere bile tıklarken ilk önce link sağ tıklayıp kısa yolunu kopyalayın ve ardındanda bir proxy sitesi aracılığı ile siteye giriş yapın !

Sanalda kimseye güvenmeyin…Babanız bile olsa ki babanız sandığınız kişi gerçekde babanız olmayabilir.

Bu yazı msn hacklemek isteyen kişilere karşı güvenlik amacıyla yazılmıştır.

11 Comments
 1. Serdar 07 Mart 2009 Reply
 2. gökhan 21 Mart 2009 Reply
 3. okan 22 Mart 2009 Reply
 4. korkunç 16 Mayıs 2009 Reply
 5. korkunç 16 Mayıs 2009 Reply
 6. polat alemdar 05 Haziran 2009 Reply
 7. yasmin 28 Aralık 2009 Reply
 8. lkjg 10 Şubat 2010 Reply
 9. masal 03 Mart 2010 Reply
 10. SeLeNa 14 Mayıs 2010 Reply
 11. fads 22 Mayıs 2010 Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir