Msn 9

Dünyanın en popüler yazışma programlarından birisi olan Messengerın 9.0 sürümü çıkmıştır.Msnin yeni sürümünde konuşma sayfalarının tasarımı komple değişmiş.Bu sürümünde biraz bilim-kurgu fimlerini anlatıyor daha çok teknolojiye yatkın bir tasarım gibi.Bu yeni tasarıma alışmak biraz zaman alıcak sanki çünkü bazı arkadaşlarım tasarımı beğenmeyip benden nasıl eski sürüme döneceklerini soruyorlardı ama benim çok hoşuma gitti diyebilirim msn 9.0

En çok göze çarpanlardan bir tanesi avatarların sol tarafa kaydırılmış olması.Eski sürümlerinde avatarlar sağ taraftaydı.Titreşim yeride alt tarafa alınmış ve kişiniz çevrimdışı olduğu zaman sönük gözüküyor.Titreşimin yanında aşina olduğumuz bütün butonlarda orada…

Çevrimiçi ve çevrimdışı kişilerinizin simgeleri değiştirilmiştir.Kişilerinizin çevrimiçi olduğunu görmek ilk başlarda size biraz ters gelebilir ama daha sonradan alışabilirsiniz.

Kişi listeleri yapmak daha kolay olmuş.Listenin en başını çeken Sık Görüşülenler listesi geliyor.Burada sık görüştüğünüz kişileri ekleyip, online ve offline durumlarını takip edebiliriz.

En hoşuma giden özelliklerden bir tanesi sağ üst köşede web sitelerinde görmeye aşikar olduğumuz açılan bir kutu var ve bunun ile temanızı değiştirebiliyorsunuz.

Bu sürümde myspace sayfalarını biraz ön plana çıkartmışlar.Kişi eklediğiniz zaman veya kişilerin üzerlerine tıkladığınız zaman space sayfalarını görebiliyor, en altta reklamlar olan yerde de son güncellemerini izleyebiliyorsunuz.

Messenger Plusın eski versiyonları msn 9 için uyumlu değil.Plus özelliğini kullanmak istiyorsanız son sürümünü indirmelisiniz.

Genel olarak bakacak olursak alışmamız biraz zaman alıcak ama buna değicek.

Msnin son sürümünü türkçe olarak indirmek için tıklayın

Leave a Reply