OGS ve KGS Yerine EGS Geliyor !

İlk olarak köprülerde ve ücretli geçiş yerlerinde para verdiğimiz memurların ardından elektronik sisteme geçilmişti. Aynı akbil mantığı taşıyan bu sistem köprüde ilk uygulamaya geçildiği zaman çok fazla strese ve kuyruğa neden olmuştu. Kimilerinin kartı yoktu kimininde var olan kartında parası olmuyordu ve başka sürücülerden para almak için dilenip duruyorlardı…

Köprülerde ve paralı geçişlerde oluşan kuyrukların ve yolların tamamının kullanılıp bundan verim alınması için hayatımıza bize koçluk edecek bir sistem olan Akıllı Ulaşım Sistemleri ile yakında tanışacağız. Akıllı ulaşım sistemi yolların verimini arttırıp kargaşayı gidereceği konusunda düşünceler var. OGS ve KGS‘ye elveda diyeceğimiz bu sistemde tek bir sistem merkezi sistem olacak ve herkes bunu kullanacak.

Akıllı ulaşım sistemi ile yani EGS ile zamandan oldukça tasarruf sağlanacağı düşünülüyor. Aracınızı otomatik olarak tanıyacak bu sistem bekleme yapmanızın önüne geçecek. Sistemin Temmuz-Ağustos aylarında devreye gireceği söyleniyor. Yeni sistem bedavaya dağıtılabilirmiş yada cüzi bir ücrete verilebilirmiş.

Bekleyip göreceğiniz, yeni sistem ne tür yenilikler getirecek ?

Leave a Reply