Ölü Ruhlar Ormanı – Jean Christophe Grange

Birkaç öyle Fransızca olarak çıkan Türkçe’ye sonradan çevrilen Grange’ın yeni kitabı Ölü Ruhlar Ormanı polisiye, gerilim tarzından hoşlananlar için büyük bir heyecan yarattı.

Şuan 50.000 baskıda olan Ölü Ruhlar Ormanı yorumlara göre oldukça fazla sevilmiş.Hiç bitmek bilmeyen gerilim, korku, şiddet kitabı okuyanları oldukça etkilemiş.Bazı kitabı okuyanlar ise Grange’ın bu kitabının güzel olduğunu fakat ilk kitaplarına göre sonunu tahmin edebildikleri için o ilk kitaplarındaki zevki vermediklerini söylüyorlar ama kötü demiyorlar.

Jeanne Korowa tek bir hata yaptı.

Katili ormanda arıyordu.

Oysa orman katilin içindeydi.

İnsanın içindeki vahşi çocuk gibi.

Genç ve yalnız bir kadın olan Yargıç Jeanne Korowa, tesadüfen şahit olduğu bir psikiyatri seansı sayesinde Paris’te işlenen tüyler ürpertici seri cinayetlerin failini keşfetmiştir. Ama elinde hiçbir kanıt yoktur ve katilin peşine tek başına düşmek zorundadır.
Böylece Guatemala, Nikaragua ve Arjantin’de soluk soluğa ve kanlı bir takip başlar.

Kitabı maalefes daha okuyamadım ama en kısa zamanda bir yerden bulup okumak istiyorum.Küçük birde hatırlatma yapmak istiyorum yemek yerken bu kitabı okuyanlar bir süre aç kalmışlar : ) Galiba kitapda biraz sizleri yemekten tiskindirecek öğeler yer alıyor.Mideniz kuvvetli ise bir şey söz konusu değil ama mide konusunda hassas iseniz yemeklerden uzak bu kitabı okuyun.

Kitap hakkındaki görüşleriniz bekliyoruz.

Leave a Reply