Özel Yabancı Okullar Sınavı Kaldırıldı

Yabancı okullara girmek isteyen öğrenciler artık sınava girmeyecekler.Yabancı okullara girmek için öğrenciler Özel Yabancı Ortaöğretim Kurumlarına Giriş Sınavına girmek ve kazanmak zorundalardı ama artık bu sınavı milli eğitim bakanlığı kaldırdığı için böyle bir dertleri yok…

Sınav bittimi diye düşünmeyin direk olarak öğrenci almıyorlar Özel Yabancı Ortaöğretim Kurumlarına Giriş Sınavı yerine SBS ile öğrenci alacaklarmış.Halen konu üzerinde tartışmalar devam ediyor.

Hep liseyi yabancı özel okulda istemişimdir ama gittik kenar mahalledeki saçma bir lisede öğrencilik hayatımızı mahfettik…Ne yapalım bizler gibi gariban çocuklarının kaderi böyle : )

Aşadağıda yazan liseler kaldırılan sınavla öğrenci olan okulladı.

“Özel Alman Lisesi, St. Michel Fransız Lisesi, İzmir St. Joseph Fransız Lisesi, St. Pulcherie Fransız Lisesi, Üsküdar Amerikan Lisesi, Notre Dame De Sion Fransız Lisesi, Galileo Galilei İtalyan Lisesi, St. Georg Avusturya Lisesi, St. Georg Avusturya Tic. Lisesi, St. Benoit Fransız Lisesi, Amerikan Robert Lisesi, İtalyan Lisesi, St. Joseph Fransız Lisesi, İzmir Amerikan Lisesi, Tarsus Amerikan Lisesi.”

Bu konu hakkındaki yorumlarını bekliyoruz…

Leave a Reply