Özge Özpirinçci Biyografi

1 Nisan 1986 İstanbul doğumludur.Eğitimini liseye kadar İstanbul’da okumuştur.Öğrenci değişim programından yararlanarak bir yıl lise eğitimini orada sürdürdü.Sabancı Üniversitesi’nde Yönetim Bilimleri bölümünü bitirmiştir.
Abisi de New York’da sinema eğitimi almaktadır.Küçükken abisinin çektiği kısa filmlerde rol adlığı söylüyor.Annesi İngilizce öğretmenidir.Babası İngilizce filolojisi mezunudur.Cesaretin Var Mı Aşka,Kavak Yelleri,Melekler Korusun ve Deli Saraylı adlı dizilerde rol almıştır.Zülfü Livaneli’nin yönettiği Veda filminde Fikriye Hanım karekterini oynadı.Anadolu Kartalları filminde ise üsteğmen Ayşe karekteriyle beyaz perdenin karşısına boy göstermektedir.

Sempatik ,şirin ve bir o kadar da güzel olan olan Özge Özpiriçci aslında karşımıza ilk  Browni,Algida Corneto gibi reklamlarla çıktı ve ardından çıktığı bu yolda emin adımlarla yürüdü.Oyunculuğa başlamak için ailesinin de izin verdiğini söylüyor.Oyuncu Engin Altan Düzyatan ile birliktedir.

Bu sıralar TRT Okul kanalında akşamları yayınlanan Toplu Hayat adlı skeçlerden oluşan bir programda yer alıyor.Programda kent yaşamında dikkat edilmesi gerekenleri mizahi bir dille işleniyor ve oldukça eğlenceli program olduğu da söylenebilir.

Bu sezonda ise iddialı bir projeyle karşımıza çıkmaya hazırlanan Özge Özpinçci,Türk sinemasının klasik ve en sevilen filmlerinden biri olan Selvi Boylum Al Yazmalım’ın dizi versiyonuyla Atv ekranlarında olacak.Başrollerini Seçkin Özdemir ve Barış Falay’ ile birlikte paylaşacak.Fragmanlarının yayınlanmaya başlandığı dizinin adı ilk başlarda basına Kırmızı Eşarp olarak söylenmişse de dizi ad değişikliğine giderek adını Al Yazmalım olarak değiştirdi.Dizinin çekimleri Bursa’da devam ediyor.

Al Yazmalım Eylül’de Atv’de izleyicisiyle buluşacak.Özge Özpirinçci ve yeni dizisi Al Yazmalım hakkında görüşlerinini buradan belirtebilirsiniz..

 

Leave a Reply