Pcko Manyaklık!

Yeni bir hastalık gibi bakmayın. Daha önce defalarca yazılmış, herkes tarafından yorumlar yapılmış bir hastalığa, ben de yorum yapayım istedim. Benim neyim eksik?

Bilgisayar ile sürekli haşırneşir olduğunuzda, artık iyice odaklanıyorsunuz. Bilgisayar sizin eksik parçalarınızı tamamlıyor. Kendinizi özgür hissediyorsunuz. Özgürce hareket edip, kendinizi açıkça ifade edebiliyorsunuz. Sivil hayattaki çekingenliğiniz, burada kalkıyor.

İşte bu boşluğunuzu dolduran teknoloji, sizi bağımlı hale getiriyor. Bilgisayar hastası olmuş oluyorsunuz. Sürekli onun başında olmak, elinizle mouse’u sıkıca kavramak ve klavyeyle bütünleşmek.

Bugün televizyon izlediğimde, rasgele ve mecburen denk geldiğim “sayın Esra Ceyhan” hanımefendinin programından bir bukle sunayım size.

İnternetten chat ortamında, erotik şovlar yapan birtakım bayanları çıkarmışlar, eleştiriyorlar. Kocamızı elimizden alıyorlar falan diyor kadınlar. Bu işi yapan bir kadın daha çıktı, savundu. Kocalarınızı kontrol edin, biz kimseyi zorlamıyoruz, kendi isteğiyle giriyor insanlar dedi.

Esra Ceyhan bunun üzerine -reis ya tabi- yarım ağızla telefonu kapattırdı. “Burdan bayanlara dikkat etmelerini söylüyorum, eşlerinizi kontrol edin, chatle falan işiniz olmasın” dedi.

Chatle işin olmasın kısmı bizi ilgilendiren. Bilmiyor ki chat dediği, iletişimin temel ağı aslında. Sohbet anlamına geliyor. Bu gün ben bu yazıyı yazıyorsam, chat sonucunda yazıyorum (admine sorun bilir)

Bilgisayar hastalığından buraya geçmem sadece SİTEM ETMEK!

One Response

  1. Derya 28 Mayıs 2009

Leave a Reply