Pitbullar ve Özellikleri

Saldırganlıkları ile ünlü olan köpek soylarındandır.Küçük boylu olmalarıda rağmen çok fazla güçlüdürler.Geçmiş olarak isede fazla bir geçmişleri yoktur.Saldırganlığı simge olarakda bazıları Pitbull elbiseleri falan giyerler.

Sinirlenince manyaklaşan bu köpekler 19. YYda keşfedilmiş.Keşfetme derken yolda bulmamışlar bunları..Bulldog ile
terrierleri çiftleştirerek bunu buluyorlar.Bulldoglarda saldırgan köpeklerdir ama terrierler için aynı şeyi söylemek biraz zor.Zengin havasına yatan kadınların yanlarında gezdirdikleri genelde beyaz uzun tüyleri olan kısacası genel olarak ev köpeği dediğimiz türden…İkisinin birleşiminden bu hayvan çıkmış….

Pitbulların fiziksel özellikleri ise öyke ahım şahım bir şekli yoktur.Sadece biraz kaslı bir görünüme sahiptir bu hayvanlar.Kiloları hayvana bakmanıza göre 17-20 kg arası, boyları ise erkeklerde 44-46cm dişi olanlarda isede 40-42cm arasındadır.Bir şeye dikkatli olarak baktıkları zaman  ne kadar asil olduklarını görürsünüz.Kuyrukları kısa ve kısa parlak tüylüdür.

Pitbullar kişilik olarak çok sadık köpeklerdir.Koruma yetenekleri çok üst düzeydedir ve korkmazlar kolay kolay.Öldüresiye dövüşürlerki dövüşleri ilede ünlüdürlerdir.Eğitim bakımından zorlamazlar pek…Eğitildikleri zamanda her şekilde kullanılabilir.

Pitbullar aslında bilindikleri gibi saldırgan değillerdir.Sadece sahibinin yetiştirme şekline bağlı bu hayvanları ne yapacakları.Köpeği küçükken severseniz saldırgan olmaz tam tersine sevecen bir köpek olur fakat aksini yaparsanız başınıza dertler açabilir.Unutmadan söyliyelim; Saldırganlık koruma içgüdüsü bu hayvanın kanında var. Sağa sola saldıran koruma köpeği olarak kullanılan bir terrier gördünüz mü ?

6 Comments

  1. cndy 16 Haziran 2009
  2. yancı 25 Temmuz 2009
  3. cumali 02 Ocak 2010
  4. engin 03 Nisan 2010
  5. yusuf 16 Nisan 2010
  6. keriman* 23 Nisan 2010

Leave a Reply