Popo kaldırma estetik ameliyatı

İnsanlar bazen popolarının sarkık olduğunu düşünürler, bu da doğal olarak psikolojiyi bozar. Bu yazımda bu kötü gelen görünüm için tedavi hakkında bilgi vermek istiyorum sizlere.

Popo daha az belirgin hale getirilebilir, dikleştirilebilir. Böylece daha az farkedilir gibi görünür. Bu ameliyatlarda şu tarz işlemler uygulanır:

Öncelikle kalça, popo ve bel anatomisi incelenir. Kemik yapısı belirlenir. Kişiye özel tasarım yapılır ve ona göre yapılacaklar belirlenir.

Kalça bölgesinden yağ alınıp popo bölgesine verilerek yapılır. Lokal veya genel anestezi yapılan bu ameliyatlar 1 – 1.5 saat sürmektedir. Ameliyah sonrası 15 gün kadar özel korse giyilir. Ameliyattan 3 gün sonra kendinizi yormayacak şekilde işinize dönebilmektesiniz.

Aşırı zayıf kişilerde popo protezi en etkili çözümdür. Popo protezi jel içeriklidir. Vücut hatlarının izli bölümlerine göre yerleştirildiği için popoda iz bırakmaz. Genel anestezi ile yapılan bir ameliyattır. 4-5 saat sürmektedir. 5 gün sonra işinize dönebilirsiniz.

Aşırı kilolu kişilerde (veya aşırı kilo-alıp vermelerde) popo şişer, kalçalar ve bacak içi sarkar. Bu durumda, kalça ve bacak içi germe işlemi yapılır. İzler bel kısmında bikini hattına göre planlanır. 4-7 saat arası süren bir ameliyattır. 10 gün dinlenmeniz gerekmektedir.

Leave a Reply