Profesyonel Seo Uzmanı

Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO son yılların en gözde ve geleceğin meslekleri arasında çoktan yer edinmiş bir konuma geldi. Arama motoru optimizasyonu yani seo uygulayan kişilere seo uzmanı denmektedir.

Her gün internetten aradığımız bilgiye ulaşmak için girdiğimiz ve arama yapıp sonuçlara ulaştığımız sitelere arama motoru denir. Ülkemizde her ne kadar arama motoru olarak google biliniyorsada yandex, bing, yahoo, altavista vb. bir çok arama motoru bulunmaktadır fakat google açık ara hepsinin önünde yer almaktadır. Arama motorlarının kalitesini kullanıcılara aradığını verebilmek yatmaktadır. Arama motorunda herhangi bilgiye ulaşmak isteyen birisine en iyi sonucu veren motor olarak şuan google en zirvede yer almaktadır. Diğer bütün arama motorlarının yaptığı gibi bütün siteleri dolaşarak belirlediği kriterlere göre puanlar verir ve bu puanlara göre sıralama yapar.

seo uzmanı

Seo uzmanı bu arama motorlarının sıralama kriterlerini yani algoritmalarının ince ayrıntılarını çözerek kendi web sitelerini arama sonuçlarında üst sayfalarda gelmesini sağlayan kişilere denmektedir. İyi bir seo uzmanı bulursanız ve  bu sektöre yatırım yaparsanız sandığınızdan size çok daha fazla geri dönüş kârı olacaktır.

 

Leave a Reply