Şifalı Bitkiler

Doğada bulunan birçok bitki sağlığa ve güzelliğe birebir.Yakın zamana kadar kocakarı ilacı denen bir çok şey, bilimsel olarak açıklığa kavuştu.Artık kozmetik sanayi bu doğal ürünleri değerlendiriyor.

Adaçayı

Mide ve bağırsak gazlarını giderir.Mide bulantısını keser.Hazım sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.Gögsü yumuşatır.Astım hastaları için yararlıdır.Bu uyarıcı bitki kan dolaşımını hızlandırır.Hücre yenilenmesini ve cildin elastiyetinin artmasını sağlar.Bu bitkiyle sivilcelerinizden de kurtulabilirsiniz.

Ahududu

kanı temizler, vücutta biriken zehirli maddlerin atılmasını sağlar.Terletir ve idarar söktürür.Kabızlığı giderir.Vücuda dinçlik verir.

Anason

Anne sütünü artrırır, balgam söktürür.Öksürük solunum enfeksiyonları hazımsızlık, mide bağırsak şikayeletlerinde, gaz problemi olanlarda faydalıdır.Gazı ve ağrıyı giderir.

Avokado

Çok kalorili olmasına rağmen içerdiği Glutathion süper bir hücre koruyucusudur, çünkü en iyi antiokdanttır.Antiaksidantlar hücrelerin yaşlanmasını yavaşlatır ve kanseri önler.Tüm meyveler arasında protein bakımından en zengin olanıdır.Bol miktarda E vitamini de içerir.Bu vitamin kalp ve deriyi koruyarak dolaşımı düzene sokar.Ayrıca potasyum ve B6 vitamini de içerir.kadınlar açısından çok gereklidir.

Ayva

İshal ve dizanteriyi keser.Mide bağırsakları kuvvetlendirir.İnce bağırsak iltihabanı giderir.Kanı temizler.Çarpıntıyı dindirir.

Bakla

İdrar yollarını temizler.Böbrek ağrılarını dinlirir.Böbrek iltihablarını giderir.Böbrek ve kum taşlarının düşürülmesine yardıcı olur.

Bamya

Halsizliğe karşı bire bir.100 gram bamya günlük magnezyum (hücreleri enerji depolamasına yarayan madde) ihtiyacımızın üçte birini ve yüzde 10’dan fazla daha miktarda ise günlük demir (akyuvarların vücut içinde oksijen taşımasını sağlıyor.) ihtiyacımızı karşılıyor.

Biberiye

Eski zamanlarda gençliği geri getiren bitki olarak adlandırılan biberiye, sivilcelere iyi geliyor.Cildin esnekliğini ve sıklığını artrıyor.Bir litre suya, biberiye ve kekik yağından iki kaşık ekleyin.Bu karışımı cildinizi temizlemek ve yumuşatmak için kullanın.

Buğday

Lifli godalar sağlıklı bir beslenmenin temelidir.Buğdayın dış kabuklarından elde edilen kepek de, genellikle mısır gevreği türü yiyeceklerle tüketilir.Kepekli buğday unundan yapılan kurabiye vb. bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar ve kabızlığı önler.Buğday tanesinin özü olağüstü besleyicidir.Vücudun özümsediği alsiyum, demir, ve çinko burada depolanır.Besin değeri, potansiyel olarak yulaf ve mısırdan daha yüksek ve mısırdan daha yüksek olan buğday, bağırsak ve rektum kanserini önleyici faktörler içerir.Ama, yulaf ve mısıra kıyasla sindirimi birazdaha zordur.

Çam fıstığı

Bronşit, verem, akçiğer hastalıklarının çabuk iyileşmesine yardımcı olur.Ruhi çöküntüyü giderir.Kalp hastalıklarında da faydalıdır.

Çay

Binlerce yıldır bir bitki olan çayın yaprakları güzelleşmek içinde kullanılıyor.Yağlı bir cildiniz varsa çaydan bir tonik olarak faydalanabilirsiniz.Gözlerininiz şişse iki soğuk bardak çay poşetini göz kapaklarınızın üstünde bekletin.Saçlarınız eskisinden daha parlak görünmesini istiyorsanız, şampuandan sonra çayla durulayınFarkı görüceksiniz.

Çörekotu

İştah açar.Vücuda kuvvet ve dinçlik verir.HAzmı kolaylaştırır.Mie ve bağırsak gazlarını söker.Koklanacak olursa baş ağrısını keser.

Domates

Kanserden koruyucu ve yaşlanmayı zihinsel bedensel olarak yavaşlatıcı bir sebze.C ve E vitaminleri içerir.Domates zengin bir potasyum kaynağıdır ve çok az miktarda tuz bulunur.Yüksek kan basıncını düşürmeye yardımcı olur ve vücudun su tutmasını engeller.Kalp hastalıklarına ve prostat kanserine karşı etkilidir.”Beta karaton’e yakın olan likopen içeriyor.Likopen vücudu kalp hastalıklarına karşı koruyan madde arasında yer alıyor.Araştırmacılar domatesin prostat kanseri riskini azaltığını gösterdi.Haftada en az iki kez domates yiyen erkeklerin, diğerlerine göre prostat kanserine yakalanma riskleri daha az.”

Leave a Reply