Sultan Papağanı

Sultan Papağanı aynı papağanlara benzeyen fakat onların yanında minyatür gibi duran bir kuş türüdür.Görünüm itibariyle papağanlara oldukça fazla benzemektedir ama gerçek bir papağanın yanında sönük kalmaktadır.

Sultan papağanları gerçek papağanlara oranla daha az bir fiyata geldiği için tercih edilirler.Bunun yanında çok sevecen ve çok sosyal bir kuştur.Kafeste kalmaktan hiç ama hiç hoşlanmazlar ve özgür olup sizin ailedeki bir birey gibi evde istediği gibi takılıp yaramazlık yapmayı çok severler.

Sürekli kafeste tuttuğunuz ve sevgiden mahrum bıraktığınız kuşunuzun size alışması zor olacak ve başka bir kuş gördüğünüz zaman sizinkinin ne kadar sönük kaldığını göreceksiniz.Bakım olarak diğer kuşlar gibi kafese koyup ara sıra bakarım, yem veririm mantığından çok daha fazla şey isterler.

Sultan Papağınızı düzgün eğitirseniz ve ona gerçek anlamda bakıp ilgilenirseniz bunun karşılığını alabilirsiniz.Mesala papağınınız konuşmaya başlar.

Sultan papağanlarının ortalama fiyatları aldığınız yere göre 50-100 arasında değişiklik gösterebilir.

Sırf görünümleri güzel diye bir anlık hevesle lütfen hiç bir canlıyı almayın…İyice düşünün ve en az 3-4 sene bakalabilecek bir durumunuz ve ortamınız varsa alın…

Sizinde bir Sultan Papağınınız varsa yazıya yorum kısımından birşeyler ekleyebilirsiniz.

Leave a Reply