Tatile çıkmanın faydaları

İş stresinden, gürültü kirliliğinden, okuldan, çevrenizden, havadan sudan herşeyden sıkıldınız. Birkaç günlük bir kaçamak tam size göre. Güneşin altında kafanızı dinlersiniz, rahatlarsınız ve pozitif enerji ile yüklenirsiniz.

Anladığınız gibi tatilden bahsediyorum. En dar zamanınızda, havaların da güzelleştiği şu sıralar kısa bir tatil size ilaç gibi gelecek.

Ne getirileri olacak bu tatilin?

*Stresinizi azaltıp, rahatlamanızı sağlayacak. Tamamen pozitif ve enerjik olacaksınız. Dinç olacaksınız ve en önemlisi huzurlu olacaksınız. Tatilinizi kötü geçirmemek için erken rezervasyon yaptırıp, kaliteli bir yer seçmeye de özen gösterirseniz, sizin için daha iyi bir şey olmayacaktır.

*Monotonluktan kurtulacaksınız: Sürekli aynı şeyleri mi yapıyorsunuz? Kahvaltı yapıp işe gidiyor, akşamları yemek yiyip, televizyon izleyip yatıyor musunuz?

Yada sabah kahvaltı hazırlıyor, öğlen temizlik yapıyor, akşam ütü yapıyor ve yatıyorsunuz. Günleriniz böyle geçiyor. Bu tatil için kendinize bir bütçe ayırın. Suya sabuna dokunmadan, hiç bir iş yapmadan, kendinizi yeterince dinlenmiş hissedene dek tatil yapın. İşiniz gereği sadece haftasonu tatil yapıyor olabilirsiniz. Fakat bu da sizin için yeterli olacaktır.

Eğer bütçeniz bunları yapmaya da yetmiyorsa, ailenizle pikniğe gitmeniz bile sizin için rahatlatıcı olacaktır.

*Yediğiniz yemekten bile keyif alacaksınız: Hep aynı şeyleri yaptığınız için yoruluyorsunuz. Yorgunken yenilen yemek sizi sadece doyurur. Damak tadınıza etki etmez. Tatilde ise yenilen bir porsiyon lezzetli yemek, içilen soğuk bir içecek size gayet hoş gelecek. Sanki hiç bu kadar güzelini yememiş gibi hissedeceksiniz. İşte bu, rahatladığınızın göstergesidir.

*Partnerinize de olumlu yansıyacak: Partnerinize (eşiniz, sevgiliniz veya tatil arkadaşınız) daha olumlu yaklaşacak, kendinizi onun yanında keyifli hissedeceksiniz. Cinsel hayatınızı da olumlu etkileyecek. Enerji dolu gerçekleştireceğiniz bir ilişki, sizi daha da rahatlatacak.
Sevdiğiniz kişi ile birlikte romantik anlar yaşadığınızda (örneğin yıldızları seyretmek) bu size çok farklı bir tat katacak. Ve buna benzer birçok aktiviteyle kendinizi herşeyden uzaklaştıracaksınız.

*Yeni insanlar tanıyacaksınız: Kaldığınız yerde belki de yeni insanlar tanıma şansınız olacak. Yeni insanlarla arkadaşlık kuracaksınız. Bu da size eğlence dolu bir yaşam sunacak belki de. Farklı insanlardan farklı şeyler öğrenecek, keyifli sohbetler edeceksiniz.

Leave a Reply