Travian

Köylerde olmayı hep sevmişimdir.Temiz bir havası vardır, herşey doğaldır falan filan…Doğallığındanmı havasından mı suyundan mı pek bilinmez ama bu oyun çok fazla oynanıyor.

Travian bir köy kurma oyunudur.Oyunda ilk başta sizi küçük bir yer verirler ve sizde burayı gittikçe büyütürsünüz.Hemen hemen bu bütün strajeji oyunlarında vardır ama bu oyun biraz farklı…

Oyunu oynuyabilmek için  bilgisayarınızda ek bir program yada oyunun kendisinin kurulu olması gerekmiyor.Oyunu web sitesi üzerinden oynuyorsunuz.Ek hiç birşeye ihtiyacınız yok yani gittiğiniz her yerde oynuyabilirsiniz.

Oyun Alman yapımı bir çok kişi oyunun dilimizde olmasından dolayı yerli malı olduğunu düşünebilir.Bir çok dilde bir çok oyuncu tarafından sürekli olarak oynanılan bir oyun…Oyunda amaç köy kurmak, savaş yapmak büyümek kısacası ortacağdaki devletlerdeki gibi.Savaşmanın yanında işin içinde birde ticaret var.Çok oyuncudan dolayı bir çok server bulunuyor oyunda.

Oyunda 3 tane ırk bulunuyor.Bu ırkların kendisine ait özellikleri var.Irkların dışında genişleyebilmek, büyüyebilmek için tuğla, odun, tahıl ve demir kullanıyorsunuz.Ayrıca oyuna ilk başlangıcınızda size belirli bir miktarda altın veriyor ama çabuk tükeniyor.

Oyuna kayıt olup oynamak ücretsiz ama oyuna kayıt oldukdan biraz oynadıkdan sonra, ihtiyaçlarınız artıyor, ihtiyaçlarınızı daha kolaya indirmek için biraz parayı gözden çıkartarak plus paketi veya altın satın alabiliyorsunuz.

Oyunun resmi sitesinden kayıt olarak oyuna başlıyabilirsiniz.

Leave a Reply