Üstü açık arabalar Sağır Ediyor !

Bilimadamlarının yaptığı araştırmalara göre üstü açık arabalar bir süre sonra insanı sağır edebiliyormuş.Araba hayali kurmaya çoğu zaman insanlar küçük yaşlarda başlarlar ve her hayal kuran kişi arabasının üstü açık olmasını, havalı birşeyler olmasını ister.Zaten üstü açılabilirde havalı olmayan pek bir araba yoktur.

Düşünseneze hayallerizi ekleştirmek uğruna kişi bir sürü para biriktiritiyorsunuz, herşeyinizden kesiyorsunuz para biriktirebilmek için ve sonunda bir gün geliyor tabi para hemen birikmiyor ve üstü açık bir araba alıyorsunuz.

Arabayı kullanmaya başlıyorsunuz ve aradan yıllar geçiyor birde bakmışsınızki kulaklarınızda yavaş yavaş işitme kayıbı oluyor ve sonun sağır oluyorsunuz yani sağır olmak için para biriktiriyorsunuz.

Hikayeye çeşitli açılarlardan bakabiliriz ama her harükarda zaararlı olarak gösteriyorlar.Zararlı olmasının sebebei arabanın üstü açıkken 80 km üstüne çıktığı zaman motorun çıkarttığı ses kalıcı sağırlığın olmasını sağlayan 85 desibel’in üstünde olması…Bu sese pek az insan mağdur kalıyor ve arabanızın sizi sağır etmesini istemiyorsanız kulağınıza bir tıkaç takmanız olmadı arabanızın üstünü kapatmanız yeterli oluyor.

Üstü açık arabanızın sizi sağır etmemesi dileğiyle…

Leave a Reply