Vimeo Video Paylaşım Sitesi

Şimdiye kadarki gördüğüm video siteleri nerede saçma sapan videolar varsa doldurulmuş videolarla ve kalite anlamında da oldukça düşük videolarla doldurulmuş.

Kalite arayanların mekanı olacağını düşündüğüm vimeo.com üzerinde oldukça güzel videolar bulunuyor.Tasarım  yönüylede oldukça farklı gözüken vimeoyu  oldukça seviyorum.Her gün  fırsat buldukça göz atıyorum ve anasayfaki seçilen videoyu izlemeyi ihmal etmiyorum.

Genelde kendi  sitelerinde trafik sorunu yaşayan,  kendi sitesi olmayan ama internette bir videom olsun ne olacak diye düşünenleri videolar yüklediği vimeo HD desteği ile ön plana çıkıyor.HD desteği sayesinde izlediğiniz videolar düşük kalite değilde daha yüksek çözünürlükte ve boyutta sizi daha tatmin edici bir şekilde video izlemenizi sağlıyor.

Vimeo’nun diğer video paylaşım sitelerinden farklı olduğunu söylemiştik ve belkide en büyük farklarından bir tanesi vimeonun belirli bir yerden sonra ücretli olarak hizmet vermesi geliyor.Ücrettten mi olsa gerek kalite farkı bilinmez ama insanlar madem para veriyoruz  şu siteyi kaliteli yapalım ki verdiğimiz paraya değsin diye düşünüyor olabiliyor.

Vimeo‘nun sevmediğim bir yönü belkide sevilecek yönü arama kısmına bir sanatçı isimi girdiğiniz zaman misal şuan Beyonce yazıp baktım ve normalde bütün sayfa onun videoları ile dolması gerekirken birde bakıyoruzki  pitbull cinsi bir köpeğin videosuda çıkıyor.

Vimeoya gitmek için http://vimeo.com adresine giriniz.

Leave a Reply