Yaza Kadar Zayıflamak İçin Neler Yapılmalı?

Havalar yeni yeni ısınmaya başlamışken, kış mevsiminde alınan fazla kilolardan kurtulmak istiyorsanız biraz erken davranmanız gerek. Peki zayıflamak için ne yapmalı?

Bayındır Hastanesi İçerenköy Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Ayşe Korkmaz, havalar tam ısınmadan yapılan diyet ve spor ile kış aylarında alınan fazla kilolardan kurtulmak gerektiğini söylüyor. Kilo vermenin en sağlıklı ve kolay yolunu anlatan Korkmaz, sağlıksız yönetmelere başvurulmasını kesinlikle tasvip etmediğini söyledi.
‘’Sağlıksız yöntemleri kullanarak bugün zayıflarsınız, ancak bir süre sonra vücudunuzun başka yerlerinde sorunlar çıkabilir. Bizim diyet yaparken amacımız hızlı kilo vermek değil. Verdiğimiz kiloları geri almamaktır.’’
İdeal kiloya ulaşmak için kriterlerimiz, haftada 0,5-1 kilo vererek oluşturulmalıdır. Burada önemli olan vücudumuzdaki yağ kitlesini kaybetmektir. Bunun için de acele etmemek ve bu işe zaman ayırmak gereklidir. Unutulmaması gereken bir şey de, hızlı verilen kiloların daha hızlı ve daha fazla bir şekilde geri alındığıdır.

zayiflama hapi

Diyet yapmak isteyenler için öncelikle kararlılık şart. Bu noktada yapılacak en güzel şeylerden biri diyet yaptığınızı yakınınızdakilere söylememek olacaktır. Unutmayın herkesin diyet hakkında bir ‘’bildiği’’ vardır. Bunları sizinle paylaşmalarına izin vermeyin. Ayrıca diyete başlamadan önce kesinlikle bir doktor kontrolü şart. Kilo alamama veya verememenin altında bir sağlık sorunu yatıyor olabilir. Ayrıca diyet sırasında bir ilaç kullanılacaksa bu kesinlikle ve kesinlikle doktorunuz tarafından verilmelidir.

Leave a Reply